Ciekawe miejsca w Gdańsku, co warto odwiedzić by poznać historię?

Gdańsk to miasto wielu kultur, wielu sposobów na życie oraz wielu miejsc wartych zobaczenia. Turyści przybywają tu z kilku, bardzo różnorodnych, powodów. Dla jednych miasto to jest podróżą w głąb historii, kierując się miedzy innymi do Stoczni Gdańskiej czy tez na Westerplatte. Dla innych to przede wszystkim szum morza i możliwość odpoczynku po trudach tygodnia na jednej z dostępnych plaż. Co jednak warto zobaczyć w Gdańsku gdy oczekujemy czegoś więcej?

Nowy Dom Ławy

Mieszczący się tuż obok Dworu Artusa barokowy salon to miejsce do którego dociera niewielu turystów. Mimo to każdy z nich poznać powinien historię „Panienki z Okienka” która każdego dnia dokładnie o godzinie 13 wygląda przez okno salonu. Jeżeli nie czytaliście romansu napisanego przez Deotymę, warto nadrobić zaległości i punktualnie udać się pod okno by stać się częścią wyjątkowej historii.

Nowy Dom Ławy

Brama Wyżynna

Kolejne z miejsc, obok którego turyści przechodzą dość obojętnie pomimo, że mieści się tutaj informacja turystyczna, w której zaopatrzymy się we wszystkie możliwe pamiątki, pomoce podróżnicze, materiały promocyjne. Oprócz szczegółowej mapy miasta dowiemy się także gdzie warto skierować swoje kroki w sytuacji gdy nasze propozycje nie wyczerpią w pełni pokładów ciekawości.

Gdański Teatr Szekspirowski

Część osób uważa, że dopóki nie wejdziemy do środka samo oglądanie budynku z zewnątrz nie jest szczególnie atrakcyjne. My jednak uważamy inaczej. Pewna surowość tego miejsca i architektoniczna ciekawostka tym bardziej pogłębiają chęć zobaczenia tego, co kryje się w środku. Kto chociaż raz miał możliwość uczestniczenia w spektaklu, w czasie którego otwierany jest dach nad widownią, ten zdecydowanie doceni artyzm tego miejsca.

Teatr Szekspirowski

Muzeum Bursztynu

Czy każdy z Was wie, że Gdańsk jest miastem leżącym na Szlaku Bursztynowym? W budynku Muzeum Bursztynu znajdziemy trzy piętra, zawierające niezliczoną ilość eksponatów, na zwiedzaniu których spędzić możemy nawet kilka godzin. Znajdziemy tutaj biżuterię, pamiątki, małe dzieła sztuki, które zachwycą nie tylko damską część odwiedzających. Warto zatrzymać się na dłużej by dowiedzieć się z jakich powodów to właśnie Gdańsk słynie z bursztynów.

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526