Co warto zobaczyć w Gdańsku? Nasz subiektywny przewodnik!

Gdańsk to bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miast nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Bogactwo kulturowe, zapierające dech w piersi zabytki, ogrom uliczek odkrywających swoje tajemnice przed turystami to tylko kilka z powodów dla których warto do Gdańska przyjechać choćby raz w roku. Nie zapominać przecież możemy o bliskości morza, nad którym spędzić możemy całe praktycznie lato. Co warto więc zobaczyć w Gdańsku by czerpać z tego miasta pełną piersią?

Gdańsk jest miastem, w którym historia nabierała zupełnie innego tempa. Rozpoczęcie w 1939 roku II wojny światowej, powstanie Solidarności to tylko jedne z najważniejszych wydarzeń, jakie trzeba wymienić. Nic więc dziwnego, że podróż po Gdańsku zaczynamy od miejsc w historii najistotniejszych, obowiązkowych w trakcie naszego pobytu. To miejsca, przy których należy zatrzymać się odrobinę dłużej, pozostawiając w pamięci niezapomniane wspomnienia okraszone wątkiem historycznym.

Gdańsk oczami przeszłości…

Czy jest w naszym kraju ktoś, kto nie słyszał o Westerplatte? Obrośnięte legendą sześć dni obrony twierdzy do dziś uchodzi za obraz jednego z najbardziej bohaterskich czynów w historii naszego kraju. Dzisiaj to swoiste muzeum pod gołym niebem, obowiązkowy punkt każdej wycieczki i miejsce warte zobaczenia bez względu na nasze zainteresowania historyczne czy turystyczne. Odwiedzając port, jednostkę wojskową oraz muzeum poznamy pełen obraz prawdziwych dziejów Westerplatte.

tapeta-oswietlona-ulica-dluga-w-gdansku-z-ratuszem-i-kamiennicami

Przejeżdżając przez Gdańsk ciężko jest nie zauważyć wyłaniającej się zza horyzontu Stoczni Gdańskiej, niezmiennie budzącej zachwyt i podziw. Nie sposób przytoczyć całej historii tego miejsca w jednym akapicie, wystarczy jednak powiedzieć, że spacer wśród sięgających chmur dźwigów stoczniowych pozostawia niezapomniane wrażenia. Odwiedzić musimy także Pomnik Poległych Stoczniowców, przy którym oddać możemy się chwili zadumy oraz odpocząć na jednej z przygotowanych w tym celu ławeczek.

Gdańsk to miasto tętniące życiem…

Czy ktokolwiek z Was w trakcie wizyty w Gdańsku nie odwiedził chociażby w celu krótkiego spaceru Motławy przepływającej przez miasto? W tym miejscu, szczególnie latem, turystów spotkać można przez cały dzień i praktycznie całą noc. Ogrom atrakcji, od Ratusza Głównego Miasta, przez Kościół NMP, Dwór Artusa czy Złotą Bramę sprawia, że to tutaj większość osób opuszczających chociażby nasz hotel kieruje swoje pierwsze kroki, zwiedzając, jedząc czy spotykając się ze znajomymi.

Gdańsk to jednak nie tylko Główne Miasto lecz także wiele okolicznych atrakcji. Udać się powinniśmy między innymi do Parku Oliwskiego by zaznać odrobiny ciszy i spokoju, oddychać świeżym powietrzem oraz zaczerpnąć odrobiny ruchu. Odwiedzić powinniśmy także Wyspę Sobieszewską, na której znajdziemy kilka unikalnych atrakcji. Na koniec dnia pełnego wrażeń zapraszamy także do naszej restauracji, gdzie w spokojnej atmosferze skosztować można dań przygotowanych przez naszego Szefa Kuchni, porozmawiać i poukładać sobie wspomnienia z wszystkich odwiedzonych miejsc.

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526