Kilka sprawdzonych porad aby zachować świeżość żywności

Z problemem marnowania żywności w ostatnich latach spotykamy się coraz częściej. Niewielu z nas ma świadomość, że każdy z nas marnuje aż 25% jedzenia, które jest przez nas kupowane. Powstaje co raz więcej instytucje, które promują recykling żywieniowy lub po prostu zbierają niepotrzebne ale jeszcze dobre jedzenie i przekazują je ludziom potrzebującym. W związku tym, iż my nie lubimy marnować żywienia i wspieramy związane z tym akcje postanowiliśmy dziś podpowiedzieć Wam kilka sposobów na to by kupowana żywność dłużej zachowała swoją świeżość dzięki czemu tak szybko jej nie wyrzucimy.

Najszybciej psującym się produktem, którego absolutnie nie wolno zjadać po terminie ważności są jajka. Surowo spożywane a nawet w postaci przetworzonej dodanej do ciast jeśli były źle przechowywane mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Aby temu zapobiec i opóźnić proces starzenia się może skorzystać z bardzo prostej metody otóż wystarczy, że zanim schowasz świeżo kupione jajka do lodówki , skorupkę każdego z nich natrzyj odrobiną oleju roślinnego. Dzięki temu prostemu trikowi Wasze jajka będą świeże nawet przez miesiąc.

Pewnie każdy z Was przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją kiedy z wielkim apetytem sięga się po przygotowane wcześniej i to na dodatek samodzielnie ciasto a ono okazuje się suche i twarde. Aby zapobiec takim rozczarowaniom i zawsze mieć pod ręką pyszny kawałek ulubionej łakoci po upieczeniu pokrój ciasto na kawałki jakie później będą Ci odpowiadały a między nie włóż kilka kromek chleba. Dzięki takiemu rozwiązaniu to chleb się zeschnie ale ciasto zostanie puszyste jakby dopiero było wyjęte z piekarnika.

healthy food composition

healthy food composition

Kolejnym po jajkach łatwo tracącym świeżość produktem są owoce a zwłaszcza cytryna. Często kupujemy ją wtedy, gdy wyciśnięty sok jest nam potrzebny jako dodatek do przygotowywanej w danej chwili potrawy a połowa a nawet więcej owocu zostaje później nieruszona. Aby nie wyschła i mogła się nam przydać później wystarczy, że będziecie mieć pod ręką wykałaczkę lub nożyk z ostrą końcówką. W umytym owocu robimy niewielki otwór przez który wyciskamy potrzebną nam ilość soku a następnie dziurkę zaklejamy taśmą lub folią spożywczą i chowamy do lodówki.

Podobnie jak cytryna swoją świeżość bardzo szybko traci kokos. Jeśli chcecie cieszyć się jego właściwościami przez dłuższy czas po rozłupaniu postarajcie się wykorzystać wszystkie jego części tak więc np. wyciekającym olejem możecie nasmarować się dzięki czemu uzyskacie naturalny balsam o dodatkowo pięknym zapachu.

Zbliża się jesień a zatem sezon zbierania grzybów powoli uznajemy za otwarty. Grzyby choć są idealnym dodatkiem do dań mięsnych, zup czy nawet potraw śniadaniowych bardzo łatwo się psują. Jeśli nie chcesz by zebrane własnoręcznie okazy zbyt szybko się popsuły wsyp je do papierowej torebki i schowaj w lodówce ale pamiętaj o tym by ich przedtem nie myć ze względu na to, iż woda przyspieszy proces gnicia.

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526