Kuchenne tricki, które mocno poprawią kulinarne zdolności

Gotowanie to Twoja pasja, ale nie chcesz spędzać zbyt dużo czasu w kuchni? Zastanawiasz się nad rozwiązaniami, które ułatwią Ci pracę lub sprawią, że zostaniesz mistrzem sztuki kulinarnej? Nasi szefowie kuchni postanowili zdradzić dziś Wam kilka tajemniczych trików, które z pewnością przypadną Wam do gustu a jednocześnie będziecie mogli sami je wykorzystać i pochwalić się nowo zdobytą wiedzą przed znajomymi.

Ile razy chcieliście upiec pyszne ciasto, które zachwyciłoby Waszych domowników lub znajomych, ale okazało się, że odpowiednio wcześnie nie wyjęliście masła z lodówki, przez co jest ono strasznie twarde? Jeśli nie macie czasu lub nie chcecie czekać na to aż się, choć lekko rozpuści wystarczy, ze zetrzecie odpowiednia ilość masła na tarce na grubych oczkach. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko stanie się ono miękkie, ale z łatwością połączy się z innymi składnikami. Takie rozwiązanie będzie również przydatne w sytuacji, gdy gotowane warzywa lub ziemniaczki chcielibyście polać masłem. Wystarczy, że starte wiórki położycie na ciepłym daniu a same szybko się na nim rozpuszczą.

Kolejnym rozwiązaniem z pewnością, które sprawdzi się w waszych domach będzie testowanie jajek. Zapewne zdarzyło się Wam zastanowić się czy jajka, które kupiliśmy są na pewno świeże lub czy te, które mamy w lodówce jeszcze nadają się do użycia. Czasem też nawet te świeżo kupione płatają nam psikusa i dopiero po rozbiciu i dodaniu do przygotowywanej potrawy okazują się niedobre. Aby uniknąć takich sytuacji podpowiadamy Wam jak łatwo sprawdzić świeżość jaj. Wystarczy, bowiem, ze w szklance wody delikatnie zanurzycie jajko. Stopień jego wynurzenia będzie świadczył o stanie świeżości, ponieważ w skorupce znajdują się małe pory, przez które dostaje się powietrze. Tak, więc im jajko starsze tym ma w sobie więcej powietrza a w związku z tym szybciej się wynurzy.

Woman cooking in kitchen with ingredients around her

Woman cooking in kitchen with ingredients around her

Masz ochotę na pomarańcza lub nektarynkę, ale nie lubisz jak cząstki owocu wbijają Ci się pod paznokcie lub w wyniku nacisku zaczyna lecieć sok? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie polegające na kilku cięciach nożem, które sprawią, że nawet najtwardsza skórka da się zdjąć. Wystarczy, że odetniesz górny kawałek skórki a następnie natniesz pomarańczę prostopadle, ale nie za mocno, ponieważ wystarczy żeby ostrze noża przebiło się tylko do jej środka. Wyjmij nóż i powoli rozwiń owoc ruchem przypominającym rozciąganie harmonijki.

Jesteś dumnym kucharzem, ponieważ udało Ci się przygotować sos, który zachwycił Twoich gości i szkoda Ci by smakołyk się zmarnował? Nie martw się nie musisz wcale go wylewać. Wystarczy, że wystudzony sos wlejesz do foremki od kostek lodu i zamrozisz. Będziesz miał gotowy przysmak pod ręką jeśli tylko przyjdzie Ci ochota ponownie go wykorzystać.

Ostatnim pomysłem, jaki chcielibyśmy Ci przedstawić, który zapewne ułatwi, ci pracę w kuchni będzie prosty sposób na obieranie czosnku tak by dłonie nim nie pachniały. Podziel główkę czosnku na ząbki i rozłóż je na płaskiej powierzchni, po czym połóż na nich płaski talerz i mocno dociśnij. Zbierz czosnek z deski lub blatu, wsyp do pojemniczka, którym mocno potrząśnij a następnie ponownie przesyp zawartość na płaską powierzchnię. Dzięki tym czynnościom z łatwością oddzielisz ząbki czosnku od łupin.

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526