Lunch biznesowy, kilka zasad o których nie powinniśmy zapominać

Czy wiecie jak ważne w kontaktach biznesowych są nie tylko trafne propozycje, intratne umowy oraz odpowiedni partnerzy? Kluczową rolę odgrywają również kwestie związane z posiłkami, ich odpowiednim podaniem, właściwym ustaleniem menu oraz godziny i miejsca spotkania. Jeśli chcecie by Wasze spotkania odbywały się w miłej i przyjemnej atmosferze sprzyjającej zawieraniu umów i omawianiu warunków współpracy zapraszamy Was do lektury naszego dzisiejszego wpisu, który w całości poświęcimy lunchom biznesowym i zasadom im towarzyszącym.

Najważniejszym i zarazem pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie postawić organizując business lunch i myśląc nad listą zaproszonych gości będzie to, w jakim miejscu spotkanie się odbędzie. Zgodnie z przyjętymi zasadami dopuszczalne jest zorganizowanie lunchu w siedzibie swojej firmy jednakże w tym wypadku należy pamiętać, iż powinien odbyć się on w Sali konferencyjnej, w której zapewnimy odpowiednie warunki począwszy od stołu poprzez klimatyzację i kameralną atmosferę. Najlepiej jednak byłoby zaprosić gości do restauracji znajdującej się w dogodnej odległości dla obu stron. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie wskazanie godziny spotkania. Jeśli chodzi, bowiem o porę lunch powinien odbywać się w przedziale godzinowym 12:00-14:00. Sam sposób zaproszenia może być zarówno ustny jak pisemny.

2

Jeśli mamy już ustaloną godzinę oraz miejsce spotkania należy zastanowić się, co podczas takiego lunchu powinno się podawać. Otóż posiłek powinien być lekki i łatwy do spożycia. Wybierać powinniśmy dania, które nie sprawią kłopotów podczas jedzenia, jeśli chodzi o krojenie czy samo jedzenie, dlatego też najlepiej jest unikać wszelkiego rodzaju makaronów a zwłaszcza spaghetti czy ciężki mięs, które trudno będzie kroić i gryźć. Unikajmy również ryb i owoców morza, ponieważ często wymagają one wspomagania się dłońmi, które po zjedzeniu trzeba umyć. My polecamy wybór dań typu sałatki, sushi czy lekkie przekąski.

Analizując samą nazwę posiłku, jako lunch biznesowy powinniśmy pamiętać o głównym celu spotkania, jakim w tym przypadku są prowadzone przez nas interesy, dlatego też, jeśli to my zapraszamy bądźmy zainteresowani rozmową, słuchajmy gości, skupiajmy na nich uwagę. Istotne jest to by w odpowiednim momencie rozpocząć rozmowę o naszych interesach. Najwłaściwiej będzie, gdy do tematu spotkania nawiążemy tuż po jedzeniu. Jeśli chcecie by Wasi goście poczuli się swobodnie kontynuujcie rozmowę podczas deseru czy pijąc kawę.

Jak podczas każdego spotkania powinniście pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest punktualność. Jeśli już zdarzy się, że przez korki będziecie musieli się spóźnić powiadomcie o tym fakcie jak najszybciej drugą stronę. Kolejną zasadą, której należy się trzymać to to, że podczas takich spotkań powinno unikać się alkoholu nawet w przypadku, gdy osoba, która Was zaprosi zamówi sobie drinka lepiej będzie, jeśli zostaniecie przy napojach bezalkoholowych. Jeśli siedzicie przy stołach, które są dosyć ciasne a rozmówców jest wielu należy pamiętać o trzymaniu łokci przy sobie i nie kładzeniu ich na stole. Kobiety torebkę powinny postawić obok krzesła bądź położyć ją sobie na kolanach. Istotna jest również nasza postawa. Nie zakładamy nogi na nogę, nie powinniśmy krzyżować nóg ani pod krzesłem ani z przodu oraz unikajmy wyciągania wyprostowanych nóg pod stołem, ponieważ zabieramy w ten sposób miejsce pozostałym uczestnikom.

Na sam koniec bardzo ważna jest forma pożegnania się. Każdemu z uczestników spotkania powinniśmy uścisnąć dłoń oraz jeśli to my byliśmy zaproszeni nie zapomnijmy o podziękowaniu gospodarzowi spotkania. Mile widziane jest również wysłanie wiadomości mailowej z podsumowaniem spotkania i ponowieniem podziękowań. Ważne jest by taka wiadomość została przez nas wysłana możliwie jak najszybciej.

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526