Nowa karta menu to kwintesencja smaku i kunszt Szefa Kuchni!

Z ogłoszeniem tak ważnej dla nas informacji czekaliśmy do ostatniej chwili. Część z Was zapewne już się zorientowała, dla części będzie to nie lada niespodzianką. Nowym Szefem Kuchni restauracji Senso został nie kto inny, jak sam Piotr Ślusarz, półfinalista Top Chef oraz sous chef pierwszej polskiej edycji „Hell’s Kitchen”. Nowa karta menu, którą mamy przyjemność Wam zaprezentować jest efektem świeżego spojrzenia, bogatych doświadczeń oraz własnej misji naszego Szefa Kuchni.

Osoby Piotra Ślusarza większości z Was przedstawiać nie musimy. Wybitny kulinarny talent, który swoim występem w pierwszej edycji Top Chef w Polsce zjednał sobie sympatię tysięcy widzów. Praktykował w Amber Baltic Hotel w Międzyzdrojach, rozwijał karierę w Hotelu Sheraton w Sopocie, zdobywał doświadczenia w londyńskiej restauracji Hibiscus po to by trafić do jedynej polskiej restauracji z gwiazdką Michelin czyli Atelier Amaro. W ostatnim czasie był Szefem Kuchni w gdyńskiej restauracji Open Kitchen. Dzisiaj sprawia nam kulinarną przyjemność i odpowiada za dużą część zmian, jakie przeszła nasza restauracja.

Nowa karta menu to przede wszystkim zbiór wszystkich doświadczeń, jakie Nasz Szef kuchni zebrał w ostatnich latach. Jest prosta, swobodna w swojej interpretacji, nastawiona na polskie, charakterystyczne produkty podane w nietuzinkowej, czasem wyjątkowo zaskakującej choć niesamowicie pozytywnej formie. W proponowanych daniach znajdziemy przystawki inspirowane kuchnią kaszubską, przyciągającą nie tylko smakiem lecz także walorami estetycznymi.

Wśród dań głównych znajdziemy przede wszystkim mięsa od polskich hodowców, podane w kreacjach wykraczających poza to, co spotkało Wasze podniebienia do tej pory. Ogromna dokładność i wyczucie naszego Szefa Kuchni już zachwyciły gości, którzy mieli okazję do spróbowania naszych nowych propozycji.

Nasz Szef Kuchni zaangażowany jest również w Bank Żywności, którego jest ambasadorem. Fakt ten niesie ze sobą między innymi obecność w karcie jabłek, naszego lokalnego przysmaku, którego soczystość ubarwi niejedno danie. Wszystkie dodatki w karcie są sezonowe, dzięki czemu do dyspozycji otrzymamy zawsze aktualne, świeże produkty, idealnie dopasowane do pory roku panującej za oknem.

Karta menu Senso

Wraz z nowym Szefem Kuchni wyruszamy w niezwykle ciekawą i inspirującą podróż kulinarną która, jak mamy nadzieję, porwie ze sobą także Was. Od dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Senso!

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526