W jaki sposób perfekcyjnie przygotować się do świąt?

Zdajemy sobie sprawę, że przygotowanie świąt dla nie jednej gospodyni stanowi nie lada wyzwanie zwłaszcza, gdy pracują zawodowo a po powrocie zajmują się swoimi pociechami. Choć wydaje się, że zrobienie zakupów, przygotowanie dekoracji, ugotowanie smacznych dań oraz kupienie prezentów dla najbliższych może zabierać mnóstwo czasu uważamy, że wystarczy dobry plan prac i zakupów a każde święta nie tylko te bożego narodzenia będą udane. Przecież ma być to czas spędzony w ciepłej, miłej i spokojnej atmosferze bez nerwowych momentów. Czego i Wam również życzy, dlatego też dziś postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi pomysłami na odpowiednie przedświąteczne planowanie. Mamy nadzieję, że któraś z podpowiedzi się Wam przyda.

Oczywiście skupiamy się na organizacji gotowania oraz dekoracji świątecznego stołu. W każdym domu wigilia jest szczególnym dniem niezależnie od tego czy podajemy naszym gościom tradycyjne dwanaście potraw czy decydujemy się na skromniejszą wersję. Aby właściwie przygotować się do gotowania usiądźcie wcześniej tak by na spokojnie ustalić menu oraz spisać od razu listę produktów niezbędnych do przygotowania potraw. Przy okazji możecie ustalić również harmonogram podawania ewentualnie to czy, któreś z dań będzie powtórzone w pozostałe świąteczne dni, co ułatwi Wam ustalenie kolejności przygotowywania.

Jeśli zastanawiacie się, co powinniście przygotować w pierwszej kolejności na pewno powinny być to pierniczki, które potrzebują czasu by skruszeć, mięso wymagające leżakowania w marynacie, ugotowanie bigosu, ponieważ będzie on wymagał kilkukrotnego przegotowania zanim nabierze odpowiednich walorów smakowych oraz zapachowych. Warto też wcześniej przygotować wszelkiego rodzaju pasztety zwłaszcza te mięsne, które bez problemu możecie zamrozić. Jeśli macie w planach pieczenie ciast odpowiednio wcześniej ususzcie bakalie, podsmażcie skórkę pomarańczową i cytrynową oraz upieczcie keks i kruche ciasteczka. Koniecznie pamiętajcie również o zamarynowaniu śledzi i odpowiednio wczesnym namoczeniu grzybów.

Podczas przedświątecznych zakupów kupcie od razu serwetki i świece a jeśli macie starsze dzieci w domu poproście je o przygotowanie odpowiedniej ilości kompletów sztućców i o ich dokładne przetarcie a jeśli będzie to konieczne nawet wypolerowanie. Jeśli znajdziecie chwilę możecie wcześniej uprać i uprasować obrusy.

Ostatnią, choć najważniejszą rzeczą jest właściwe a co ważniejsze terminowe zaproszenie gości. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami bliskich oraz znajomych na świąteczne spotkanie powinniśmy zaprosić nie później niż 6 dni przed planowaną datą spotkania. Zaproszenie powinno wyjść od nas osobiście ewentualnie telefonicznie a w przekazywanej informacji powinny znaleźć się wszystkie niezbędne elementy takie jak data, godzina oraz miejsce spotkania. Jeśli jesteście zajęci a zapraszacie w imieniu całej rodziny powinien to zrobić pan domu ewentualnie gospodyni w dalszej kolejności dzieci lub pozostali członkowie rodziny.

Mamy nadzieję, że te drobne wskazówki pomogą Wam w zorganizowaniu idealnych świąt a przygotowania będą przebiegać w ciepłej i spokojnej atmosferze.

Sala
weselna

Newsy

Kalendarz
kulinarny

Spotkania i imprezy
okolicznościowe

Kontakt z nami

Wyślij
Senso Restaurant & Bar
Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
woj. pomorskie
Godziny otwarcia:
Restauracja: 12.00-22.00
Bar: 12.00-23.00
Tel: 58 300 60 06
senso.gdansk@scandichotels.com

NIP: 5272552526